25 september

Skogen i Skolan firar 50 år

Skogen i Skolan firar 50 år

Nu kör vi i gång och firar att Skogen i Skolan fyller 50 år. Det vill vi fira med er!

Under vecka 39 och 40 startar vi igång firandet över hela landet. En massa spännande och roliga aktiviteter kopplat till jubileet kommer att genomföras. Vi kommer också att skicka ut information till Sveriges grundskolor med möjligheten att nominera sina skolklasser och vinna en helt egen skogsdag med Skogen i Skolan. Under dessa veckor kommer vi även att publicera en krönika där ni kan läsa mer om Skogen i Skolans fantastiska histora.

Hipp hipp hurra för alla fantastiska år med Skogen i Skolan!

Skoglig kunskap för lärare - prenumerera gratis på Skogen i Skolans nyhetsbrev.

Jag godkänner att Skogen i Skolan sparar och hanterar mina kontaktuppgifter.
Skickar begäran