Skogskollo 2014 - tävling!

Written by Erika Nilsson On the 0 Comments
I sommar kan tjejer i Region Västerbotten och Västernorrland som till hösten ska börja klass 5-7 åka på Skogskollo i Sollefteå eller Burträsk. Nu kan man också vara med och tävla om sin önskepunkt på programmet. Håll ögonen öppna för snart öppnar anmälan!

Länsstyrelsen Foto Jan Lindmark

Vilken aktivitet skulle du önska var med i programmet om du skulle delta i Skogskollo™ 2014? Vad skulle du helst vilja prova på, uppleva eller besöka? Vad är du nyfiken på i skogen helt enkelt!

Nu har du chans att påverka kollot 2014 – vi öppnar upp för en önskepunkt i programmet!

Beskriv din önskepunkt i kommentarsfältet på vår Facebooksida senast 6 april. Tre bidrag väljs ut av en jury och läggs ut för alla att rösta på. Vinnande programpunkt publiceras under vecka 16.

Vinnande bidrag läggs självklart in i programmet 2014 och den som kom med förslaget belönas med en skogs-goodiebag! Var med och tävla här! Beök Skogskollos webbplats om du är nyfiken på vad tjejerna gjorde under kollot 2013.

Uppdaterad:

Sidor