Skogen i Skolans Nationella kansli

Written by Gunilla Häggström On the 0 Comments
Skogen i Skolans Nationella kansli 2015
Skogen i Skolans Nationella kansli 2015
Skogen i Skolans Nationella kansli består nu av Bengt Ek, generalsekreterare Föreningen Skogen, verksamhetsledare Anna Steinwall, kommunikationsansvarig Gunilla Häggström och Anna Malmström, som leder projektet Storstadssatsning. Sedan 2011 har Föreningen Skogen ansvaret för Skogen i Skolans Nationella kansli då Gunilla Häggström anställdes. I maj 2015 började Anna Malmström som projektledare för Storstadssatsning som syftar till att engagera lärare och elever i Stockholms län. Den 10 augusti kom Anna Steinwall till oss och vi välkomnar henne som ny verksamhetsledare för Skogen i Skolans verksamhet.
Uppdaterad:
Bild för Gunilla Häggström
Gunilla Häggström
Kommunikationsansvarig Skogen i Skolan

Sidor