Nominera din klass och vinn en kostnadsfri skogsdag! – Jämtland

Vår samordnare i din region kommer gärna och håller i en skogsdag, helt gratis. Under en skogsdag blir det utomhusundervisning, skogliga fakta, praktiska övningar och lekar. Undervisningen anpassas efter årskurs. 

Det enda du behöver göra är att nominera din klass. Skriv en kort motivering till varför just du och din klass vill komma ut i skogen. Sista datum för nominering är 9 oktober. Våra styrgrupper utser sedan ett antal vinnare. 

Har du frågor om skogsdagen är du välkommen att kontakta vår regionsamordnare Märet Rusk Feithenhauer, maret.rusk@fugelsta.com.

Nominera din klass

Sista datum för nominering har passerat.

Skoglig kunskap för lärare - prenumerera gratis på Skogen i Skolans nyhetsbrev.

Jag godkänner att Skogen i Skolan sparar och hanterar mina kontaktuppgifter.
Skickar begäran