22 maj

Boka en inspirationsdag för lärare!

Boka en inspirationsdag för lärare!

Skogen i Skolan Västernorrland erbjuder alla grundskolor i Västernorrlands län en inspirationsdag för lärare i samband med studiedagar eller apt. Besöket är kostnadsfritt tar ca två timmar och kan genomföras antingen inne eller ute. 

Tillsammans med vår regionsamordnare får ni göra övningar ur skolskogsryggsäcken, vilken ni också får behålla efter dagen. Anmäl er till vår regionsamordnare som bokar in en tid som passar för er. Susanne Öberg: susanne@susanneoberg.com

Här besöker vi skolan i Mellansel och gör en av våra spindelövningar Vi sitter ihop.

Skoglig kunskap för lärare - prenumerera gratis på Skogen i Skolans nyhetsbrev.

Jag godkänner att Skogen i Skolan sparar och hanterar mina kontaktuppgifter.
Skickar begäran